Wyświetlone zostało 500 ostatnio wprowadzonych do katalogu pozycji (nowe nabytki). Zostały one posortowane malejąco po numerze inwentarzowym. Pozycje można tylko przeglądać, nie działa w tym trybie wyszukiwanie.
POZ/ODP:
red. nauk. Maria Noszczyk ; [aut. Magdalena Ciupińska et al.].
Przepisy prawne dotyczące kosmetyków w Polsce i w Unii Europejskiej
Diagnostyka kosmetologiczna skóry
Badania in vitro i ex vivo we współczesnej kosmetologii
Budowa i biologia skóry
Częste choroby dermatologiczne
Alergia na kosmetyki
Procesy starzenia się organizmu i skóry
KOSMETOLOGIA STOSOWANA - PIELĘGNACJA CODZIENNA SKÓRY
Pielęgnacja twarzy
Przebarwienia skórne
Wpływ słońca na skórę i ochrona przed promieniami UV
Pielęgnacja ciała. Częste problemy estetyczne i zdrowotne sylwetki i skóry ciała
Przydatność suplementów diety w kosmetologii
GABINET KOSMETYCZNY - PIELĘGNACJA PROFESJONALNA
Rodzaje zabiegów profesjonalnych
Fizykalne metody wspomagania transportu transkomórkowego i epidermalnego
Peelingi chemiczne
Peelingi mechaniczne - mikrodermabrazja
Zabiegi z wykorzystaniem prądów
Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem różnego rodzaju światła
Masaż w gabinecie kosmetycznym
Zastosowanie aromaterapii w gabinecie kosmetycznym
DERMATOLOGIA ESTETYCZNA
ZABIEGI DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ WYKORZYSTYWANE W TERAPII STARZENIA SIĘ SKÓRY I Z INNYM ZASTOSOWANIEM
Wypełniacze estetyczne
Toksyna botulinowa
Lasery stosowane do fotoodmładzania skóry i usuwania zmarszczek
Fale radiowe w kosmetologii
Zabiegi z zastosowaniem tkanek autologicznych
Mezoterapia
POSTĘPOWANIE W PRZYPADKACH CZĘSTYCH PROBLEMÓW ESTETYCZNYCH
Przebarwienia skórne - postępowanie w gabinecie lekarskim
Zmiany naczyniowe na twarzy i kończynach dolnych
Zabiegi lipolizy lekarskiej
Łysienie i problemy pielęgnacyjne włosów
Hirsutyzm i metody usuwania zbędnego owłosienia
PRZEZNACZ.:
Dla kosmetologów (absolwentów wyższych szkół kosmetologii), kosmetyczek, fizykoterapeutów, a także dla dermatologów i lekarzy różnych specjalności, specjalistów zajmujących się opieką zdrowotną oraz pielęgnacją zdrowia, np. w gabinetach typu SPA.
UWAGI:
Bibliogr. przy rozdz. Indeks.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 14 dni Kaucja wynosi:74 zł.
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 613299 od dnia:2016-11-12 Przetrzymana, termin minął: 2016-11-28
Pełny obraz dziejów światowego sportu!Fascynująca publikacja obejmująca dzieje sportu, wychowania fizycznego, turystyki i rekreacji, od starożytności, przez średniowiecze, epokę odrodzenia, oświecenie, wiek XIX, do aktualnych wydarzeń sportowych z pierwszej dekady XXI wieku. Opowieści o grach sportowych starożytnego Bliskiego Wschodu, starogreckich igrzyskach olimpijskich, wpływie ludów stepowych na rozwój sportu europejskiego, średniowiecznych grach piłkarskich czy powstaniu nowożytnego ruchu olimpijskiego są tylko niektórymi z przytoczonych przez Autora. Jest to historia żywa, pełna epizodów, przybliżająca najbardziej odległe dyscypliny sportowe, ale niepomijająca także współczesnych problemów i zagadnień związanych ze sportem, jak doping, korupcja, igrzyska paraolimpijskie czy fenomen biegającego na protezach Oscara Pistoriusa. Treść książki urozmaicają barwne anegdoty, interesujące ilustracje oraz aneks z zestawieniami różnych zawodów sportowych.
UWAGI:
Tyt. okł., grzb. i ze s. przedtyt.: Historia sportu. Bibliogr. s. 724-735. Indeks.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 14 dni Kaucja wynosi: 69 zł.
"Stasys osiągnął to, o czym marzy każdy artysta - stworzył swój świat" - pisał o nim Ryszard Kapuściński. Jego prace wyróżnia oryginalny, natychmiast rozpoznawalny styl. Ale mimo że tworzy świat spójny, metaforycznie mówiący o kondycji człowieka, jego otwarta, kreacyjna wyobraźnia wydaje się nie wyczerpana. Eidrigevičius z pełną swobodą przechodzi z jednej dyscypliny do drugiej, posługuje się różnymi technikami. Międzynarodowy rozgłos zyskały najpierw jego ekslibrisy, plakaty i ilustracje. Otrzymał za nie wiele prestiżowych nagród. W Berlinie, w 1984 roku, Stasys odkrył technikę pasteli i wkrótce stał się jej mistrzem. W Chicago, w 1986 roku, zaczął tworzyć maski, a raczej pastelowe obrazy o kształcie rozmaicie przeobrażalnych i deformowanych ludzkich twarzy. W Paryżu, na przełomie 2003 i 2004 roku, powstały jego pierwsze maski - rzeźbiarskie obiekty. W tym samym czasie pod Paryżem poznał technikę wielkoformatowej fotografii Fressona, pozwalającą łączyć efekty graficzne i malarskie. Natychmiast wykorzystał ją w swoich aranżowanych zdjęciach, które są jego odkryciem ostatniej dekady. Kontekstów sztuki Stasysa szukać trzeba wśród mistrzów wyobraźni, którym nie wystarczała wierna obserwacja rzeczywistości. Wśród artystów różnych epok, którzy kreowali własną wizję świata, sytuując w centrum symbolicznie przedstawionego człowieka, uniwersalizującego indywidualne przeżycia. Masek używa nie dla karnawałowej maskarady, scenicznej gry, teatralizacji życia, sztuki dla sztuki, ale by stawiać kluczowe pytania. Z jednej strony o zło i dobro, dokonywane przez nas wybory, sens życia, z drugiej - o tożsamość i rolę artysty.